Netflix platformu üzerinde yer alan onlar yapım arasında sizlere suç ve gerilim belgeselleri arasında mutlaka izlemeniz gereken yapımlar hakkında bilgiler verelim. Netflix Suç ve Gerilim Belgesel Önerileri ile ilgili izlenmesi gerekenleri buradan açıklamak istiyoruz.

Operatıon ODESSA Belgeseli

Son yılların en çok rağbet gören belgeselleri arasında uyuşturucu baronlarının belgeselleri ilk sıralarda gelmektedir. Tam bir uluslararası şebeke olan 3 arkadaşın inanılmaz bir öyküsü konu alınmıştır. Rus bir katilin, Kübalı bir casusun ve Miami kökenli bir dolandırıcının inanılmaz bir hikâyesi ele alınmıştır. Dönemin Sovyetler Birliğine ait olan bir deniz altıyı satmak için harekete geçen bu 3 kişi, denizaltıyı Kolombiyalı uyuşturucu kartellerine 35 Milyon Dolara satmak için verdiği amansız mücadele ele alınmıştır.

İKARUS Belgeseli

2017 yapımı bir belgesel olan ve başrollerinde BryanFogel ile GrigoryRodchenkov’un oynadığı İKARUS belgeselinin konusu ise, Rus Devlet Başkanı Putin’in yakalamak istediği Amerikalı bisikletçinin doping skandalını ele almaktadır.

AmandaKNOX belgeseli

2016 yapımı ABD belgeseli olan AmandaKNOX’ta izlenmesi gereken belgesel türleri arasında yer almaktadır. Özellikle de son zamanlarda izlenen en çarpıcı belgesellerin başında gelen bu türde, iki kez cinayetten hüküm giyip ikisinde yargılanan bu kadının hayat hikâyesi ele alınmaktadır.

Kokain Adası Efsanesi

2019 yapımı olan ve +18 yaş sınırı bulunan bu belgeselin özellikle de en ilginç yayının aslında, kokain olduklarını inandıkları bir ada da çalışma yapan arkadaşların hayat hikâyeleri konu alınmıştır. Aslında olmayan kokainin peşinden gitmek için verdikleri amansız mücadele bu yapımda ele alınmıştır.

BIKRAM –YOGI- GURU- PREDATÖR Belgeseli

2019 yapımı olan bu belgeselde sıcak yoganın yaratıcısı olarak kabul edilen BikramChoudhury’nin yaşadığı inişler ve çıkışlar çok çarpıcı bir şekilde ele alınmıştır. Başrollerinde ise sıcak yoganın yaratıcısı olan Choudhury yer almaktadır.

Cezaevinde Hayatta Kalma Rehberi

2017 yılında çekimi tamamlanan bir belgesel olan “Cezaevinde Hayatta Kalma Rehberi” özellikle de ABD eyalet hapishanelerinde meydana gelen çatışmalar arasında nasıl hayatta kalınacağına dair çok çarpıcı şekilde bilgiler içermektedir. Gerçek mahkûmların yaşadıklarından yola çıkarak anlatılan bu belgesel de izlenmesi gereken türler arasında gelmektedir.

Korkusu 13

2015 yapımı olan ve 1 saat 35 dakikalık bir yapım olan bu belgeselde idamı için 20 sene bekleyen bir mahkûmun idam edilmek için dilekçe verme süreci ele alınmıştır. Özelikle çaresizlik içerisinde 20 sene bekleyen bu mahkûmun umut dolu hikâyesi başarılı bir şekilde ele alınmıştır.

Yorum Alanı

avatar
  Abone ol  
Bildir