Netflix üzerinde yer alan belgesel yapımları son derece başarılı yapımlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Netflix Spor Belgesel Önerileri ile ilgili en çok dikkat çeken ve en yüksek puan alan belgeselleri sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Sokak Futbolu Belgeseli

Çoğumuzun sokaklarda futbol oynamışlığı vardır. Bu belgesel de aslında hepimizi çocukluk yıllarımıza götürecek belgeseller arasında yer almaktadır. 2016 yapımı olan bu belgesel de özellikler profesyonel futbol hayatına sokaktan gelen Fransız oyuncuların yaşamları konu alınmıştır. Fransız sokaklarda yetişen nesillerin futbola nasıl yön verdiği bu belgeselde çok çarpıcı bir şekilde ele alınmıştır.

LEK Benzema Belgeseli

Fransız Milli Takımının oyuncusu olan Karim Benzema özellikle son yıllarda en çok tartışılan futbolcuların başında gelmektedir. Real Madrid’de uzun yıllar oynayan ve gösterdiği performans ile birçok eleştirmen tarafından eleştirilen Benzema’nıne kariyerini tehlikeye sokacak açıklamalarının yer aldığı bu belgeseli sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Williams Belgeseli

Formula 1 severlerin yakından tanıdığı bir isim olan Williams’ın hayat hikâyesi konu alan bu belgesel 2017 yılında izleyiciler ile buluştu. Formula 1’in gelecek planlarını ile ilgili ilginç detayların yer aldığı bu belgesel de Netflix Spor Belgesel Önerileri arasında yer almaktadır.

Demir Nesil 2 Belgeseli

Vücut geliştirme sporunun her geçen gün giderek artması beraberinde bu alanda uzman olan kişilerin yorumlarının merak edilmesine neden olmaktadır. Özellikle de 2017 yapımı olan bu belgesel de vücut geliştirme konusunda kendisini ispat etmiş olan sporcularının verdiği ipuçlarını ve deneyimlerine dair birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kusuruz Gün Belgeseli

1998 yılında Dünya Kupasını kazanan Fransa’nın o dönemde olan başarılı ele alan son derece başarılı bir belgesel. Özellikle Brezilya ile finalde karşı karşıya gelen Fransa’nın 12 Temmuz 1998 yılında yaşadığı tarihi günlere bu belgesel üzerinde tanık olacaksınız.

Daima Saf Belgeseli

İsrail’in köklü futbol kulüpleri arasında yer alan BeitarJerusalem futbol kulübünün bu köklü geçmişine rağmen 2 Müslüman oyun transfer etmesi ülke de bir anda en çok konuşulan konuların başında gelmektedir. İsrail’de yer alan bu ırkçılığın harika bir şekilde anlatıldığı unutulmaz bir belgesel.

AlexisViera (Hayata Tutunmak) Belgeseli

Kariyeri başarı ile dolu olması beklenen ancak Kolombiya’da meydana gelen bir soygun sırasında bacağından vurularak bir anda hayatı değişen AlexısVierra isimli oyuncunun ilginç hayat hikâyesi ele alınmıştır. Bacağında meydana gelen his kaybından sonra kendisine yeni bir amaç edinen oyuncunun hikâyesini dinlerken etkileneceksiniz.

BEING AP Belgeseli

Dünyanın en ünlü jokeyleri arasında gösterilen Being’in hayat hikayesini ele alan bu belgesel de, tüm zamanların rekorunu elinde barındıran ünlü jokeyin emekli olduktan sonra 20. Zaferini kazanmak için verdiği amansız mücadele başarılı bir şekilde ele alınmıştır.

Yorum Alanı

avatar
  Abone ol  
Bildir