Dünyanın en popüler film – dizi uygulamaları arasında yer alan Netflix’in bazı özellikleri kullanıcılar tarafından tercih edilmemektedir. Bu özellikler arasında Netflix otomatik oynatma özelliği kapatma detayı hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Birçoğumuz gece yatarken bilgisayar karşısında dizi veya film izleriz. Netflix üzerinden dizi veya film izlediğimiz zaman otomatik oynatma özelliği açık olduğu zaman, uykuya daldıktan sonra da Netflix üzerinde izlediğimiz dizilerin ve filmlerin devamlı olarak oynatmaya devam ettiğini biliyoruz. Bu can sıkıcı durumu ortadan kaldırmak için yapmanız gereken hamlelerin neler olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle Netflix otomatik oynatma özelliği kapatma butonunu arayıp bulamayan okurlarımızın bu yazımızdan yola çıkarak bu özelliği kapatma şansları bulunmaktadır.

Netflix otomatik oynatma özelliği kapatma nasıl yapılır?

Son derece basit olan bu işlemi Netflix üzerinden yapmak istediğiniz zaman uygulama üzerinden değil de Netflix’i tarayıcınız üzerinden açmanız gerekmektedir.

  • Netflix’i tarayıcınız üzerinden açınız,
  • Açtıktan hemen sonra sağ üst köşede yer alan “Hesaplar” sayfasından menü içerisinde girmeniz gerekmektedir,
  • Ardından açılacak pencereler içerisinde de “ Profil ve Ebeveyn Kontrolleri” butonu üzerinden ayarları açınız,
  • Ardından karşımıza çıkacak olan menü içerisinden ise “Yürütme Ayarları” menüsüne girmeniz gerekmektedir,
  • Sonrasında çıkan menü içerisinde ise karşınıza çıkan “ İçeriklere Göz atarken ön izlemeleri tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” menüsü yer almaktadır. Burada kutucuklar eğer işaretli ise, kutucukların içerisinde yer alan işaretleri kaldırmanız durumunda,

Netflix otomatik oynatma özelliği açık olan uygulamalarınızda ve bütün cihazlarınızda pasif duruma gelmiş olacaktır.

Bazı kullanıcılarda bu aniden pasif olmayabilir, bu yüzden de ayarlarınızın güncellenmesi için cihazlarınızı kapatıp açmanız veya yeniden başlatmanız durumunda Netflix otomatik oynatma özelliği kapatma işlemini başarılı bir şekilde yerine getirmiş olacaksınız.

Yorum Alanı

avatar
  Abone ol  
Bildir