Baş karakterin ve dizinin kendisi hakkında bilmeniz gereken her şey ilk bölümün ilk birkaç dakikasından toplanabilir. Değerlibir kadro tarafından yönetilen bölümlerle Netflix’ten The Witcher, Andrzej Sapkowski’nin yazılı kaynak materyallerine sadık kalıyor. Kahraman, Rivialı Geralt (Henry Cavill), aslında kiralık bir canavar avcısıdır. Geralt birkaç yararlı süper güçten ibaret değildir.

İlk önce dizinin ana karakeri ile birlikte sakin bir bataklıkta dev bir canavar ile mücadele ediyoruz. Onu bir sonraki görüşümüzde bir tavernada bilgi arıyor. Barmen de dahil olmak üzere taverna patronlarının çoğu tarafından hoş karşılanmıyor. Bir miktar küçümseme ve alay konusu ile birlikte köylüler, cadının yeteneklerinden açıkça korkmasına rağmen, tavernadan gitmesini istiyorlar.

Sapkowski’nin kahramanının her yönünü mükemmel bir şekilde yakalarken, Cavill’in karakteri Clark Kent / Superman’a getirdiği kadar bağlılıkla kişiselleştirdiğini görüyoruz. İnsanların Geralt için sahip oldukları nefret ise kolayca görülebilir. Cavill’in çeşitli filmlerde oynadığı diğer karakterler gibi, Geralt kararlı bir şekilde onu tehlikeli durumlarla yüzleşmeye zorlayan ahlaki bir koda sahiptir. İnanılmaz derecede acımasız, alaycı bir zekâdan daha fazlası ile Geralt şaşırtıcı derecede karizmatik. Dizi ilerledikçe Geralt’in daha büyük komplolara sürüklendiğini görüyoruz.The Witcher

Game of Thrones’u andıran Witcher, savaşan krallıkları ve birkaç politik manevrayı içeriyor. Zaten ikinci bir seri için seçilmiş olan sekiz bölümlük dizi, birçok tehlikeli büyülü yaratık içeriyor. Prodüksiyonun çağdaşlarından farklı olarak, bu dizinin inanılmaz derecede iyi çalışmasını sağlayan bir yönü, iki hikaye anlatımı tekniğinin harmanlanmasıdır.

Seri, sonunda birbiriyle iç içe geçen üç farklı hikaye takip ediyor. Prenses Ciri’yi (Freya Allan) takip eden bir alt anlatı olan Geralt’ı ve son derece bağımsız Yennefer’i (Anya Chalotra) takip eden ikinci bir alt anlatıyı takip eden kapsamlı bir hikaye var. Hem Ciri hem de Yennefer gizemli güçlere sahiptir. Dizide her bölüm kendini tamamlayan ve kendine yeten bir hikayeyle sunuluyor.

Sapkowski’nin yazılı hikayelerinden herhangi birini okuduysanız, her bölümün nasıl farklı bir hikayeyi mükemmel bir şekilde temsil ettiğini göreceksiniz. Her bölümle birlikte Geralt’ın çözmesi için canavarlarla ilgili farklı bir konu geliyor. Dizinin kronolojisi, yalnızca belirgin şekilde sınırlı bir yapımı izleyebilen izleyiciler için şaşırtıcı.

Game of Thrones benzerliği ile konuşulan bu dizi, biraz acımasızlıktan ve inanılmaz miktarda şiddetten daha fazlasına sahip. Birçok bölümde iyi koreografik dövüş sahneleri var. Dizinin genel olarak iyi olduğunu ve beklentilerinizi karşılayabileceğini içtenlikle söyleyebilir ve iyi seyirler dilerim.

Yorum Alanı

avatar
  Abone ol  
Bildir