Merhaba, bir süredir vizelerimden dolayı yoktum. Her şey yolunda gidiyordur umarım. Bu yazımda sizlerle paylaşacağım çok akıcı bir dizi benim çok sevdiğim ve tek solukta izleyip bitirdiğim bir Netflix dizisini paylaşacağım. Gerçekten ilk 5 dakikadan sonra bağımlısı oldum. Paylaştığım dizi esasen bundan 2 sene önce 2017 yılında başka bir kanalda gösterime başladı 4 Channel üzerinde yayınlanmaya başlayıp sonra Netflix süreci başladı. Ben sıkı bir Netflix izleyicisi olduğum için, dizi ilk Netflix’te yayınlanmaya başladığında ilk sezonu izleyip bitirmiştim. Benim her zaman bölümleri 30 dakikanın altında olan ve benim çerez olarak adlandırdığım kısa bölümlü diziler çok hoşuma gidiyor. Bu dizide onlardan bir tanesi. Bölümleri gerçekten çok kısa ve neredeyse birkaç saatte bitirebilirsiniz. Bu diziyi bir akşam televizyon karşısında izlemenizi tavsiye ederim.

Bu diziyi başta Netflix’in neredeyse büyük bir çoğunluğunu oluşturan lise ve ergen temalı bir dizi sanabilirsiniz fakat yanılmış olursunuz. Tamam, dizideki karakterlerimiz Alyssa ve James ilk sezonda henüz 17 yaşındalar fakat gerçekten sanılanın aksine kesinlikle bir high school dizisi değil. Dizinin teması tamamen farklı ve ilgi çekici. Aslında bu dizi ile ilgili küçükte olsa bir bilgi verip heyecanını kaçırmak istemem o yüzden sadece bu diziye başlarken önyargılı olmayın demekle yetiniyorum.

Hatta ben de izlemeye başladığımda, iki asi gencin hikâyesinin çizileceğinden oldukça emindim ama hayır, gerçekten harika, özellikle Jessica Barden (Alyssa) ve Alex Lawther (James) ikilisi. Bu karakterlerin gerçekten uyumlu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca hikaye harika çünkü James’in ve Alyssa’nın kafasında neler olup bittiğini anlayamıyorsunuz. Bu dizi gerçekten birçok insan için zor olabilir. Diziyi izlerken genel olarak dramatik bir son bekliyorsunuz. Ama tabi ki bunun hakkında bir yorum yapmayacağım. Aynı zamanda dizi müziğinin şaşırtıcı olduğunu söylemezsem olmaz, özellikle Ricky Nelson’ın “Lonesome Town”. Fakat şunu söylemeliyim ki, dizide her şey birbiriyle uyumlu ve akıcı bir hikayeye sahip. Ayrıca dizi yapımcılarının, bu yapımın hedef kitlesi olarak genç kitleyi seçtiklerini düşünüyorum ve bence olması gerekende bu.

Bu çok sevdiğim dizinin 5 Kasım’da 2. sezonu Netflix üzerinden yayınlanmaya başladı. Aslında daha önceden haberim vardı ve takip ediyordum. Bu makaleyi geçen hafta yazmak ve yayınlamak istedim aslında. Ama baştada belirttiğim gibi yoğun bir vize haftası içerisindeydim. Vakit bulamadım. Belki çoktan izlediniz ya da ilk defa duyuyorsunuz. Ama olsun, ben yine de sevdiğim ve sizler için özellikle seçtiğim bu dizileri paylaşmaktan keyif alıyorum. Umarım sizlerde sevdiğim bu yapımlardan keyif alıyorsunuzdur.

2. sezona başlarken sıkılmayacağımdan ve tek solukta bitireceğimden emindim. Gerçekten öyle de oldu. İlk sezon kadar keyif aldım izlerken. İlk sezon bittiğinde heyecanla 2. sezonu bekliyordum. Heyecanım boşa çıkmadı desem yeridir. Beklediğimi gerçekten alabildim 2. sezondan. Gayet keyifliydi ve çok kısa sürede 2. sezonuda bitirmiş oldum. 2. sezon hakkında size spoiler vermeden aktarabileceğim şeyler sanırım, Alyssa ve James’in artık 17 yaşında olmadığı, 19 yaşına gelmiş olmaları ve bunu dizide birkaç kez dile getirmeleri, Alyssa’nın beklenmedik bir şekilde evlilik yaptığı, diziye 2. sezonda yeni karakterlerin dahil olduğu ve heyecanın dozunun bazı sahnelerde gerçekten yüksek olduğu olabilir. Eğer ilk sezonu izlemiş ve beğenmişseniz 2. sezondan da fazlasıyla keyif alacağınızı söyleyebilir ve bir an önce izlemenizi tavsiye ederim. Bakalım 2. sezonda bizi neler bekliyor?

Yorum Alanı

avatar
  Abone ol  
Bildir