1990’lı yıllarda ortaya çıkan ve ismine tetris denilen elde tutularak oynanılan küçük oyun cihazlarının ortaya çıkması ile birlikte yeni çıkarak benzer oyunların ve oyun konsollarının da önü açılmış oldu. Aslında pek çok yerde renkli kutucukların yan yana, alt alta, çapraz olarak getirilip patlatıldığı oyunlara tanık olmuştunuz ancak bu kadar renkli ve bu kadar canlısına tanık olduğunuzu hiç sanmıyoruz.

Android dünyasına kazandırılan ve şimdiden 300.000 kişinin indirip beğeni ile oynadığı bu oyunun ismine gelince Candy Star adlı oyundan bahsediyoruz. Sosyal medyada benzer oyun çeşitlerinin milyonlarca insana ulaştığını bilen geliştirici android dünyası içinde Candy Star adlı oyunu geliştirmiş ve oyun severlerin hizmetine sunmuş.

Candy Star adlı oyunda size verilmiş olarak değişik renklerden ve değişik şekillerden oluşan cisimleri 2 yada daha fazla olacak şekilde yan yana getirmeniz gerekiyor. Bunu yaptığınızda yan yana gelen parçalar patlayacak ve daha yeni alanlar da açılmış olacak. Yan yana gelen parçalar tükendiğinde geriye ne kadar az parça bıraktıysanız o kadar puan almanız mümkün.

Ayrıca ne kadar parçayı aynı anda patlatırsanız o kadar fazla puan da almanız mümkün. Yani ne kadar fazla patlatırsanız o kadar fazla puan geliyor.

Oyunda her hangi bir zaman dilimi yada zaman limiti yok. Oyuncuların her adımı hesaplayarak doğru hamlelerini yapmaları için zaman limiti oyuna koyulmamış.

Yorum Alanı

avatar
  Abone ol  
Bildir