1990’lı yıllardan itibaren ülkemizin bilgi yarışmalarına olan tutkunluğu hayli artmış durumda. Özellikle bilgisayar oyunlarına da yansıyan bu güzelliğin sürekli olarak birbirine benzemesi ise can sıkıcı noktalarından bir tanesi. Her geliştirilen bilgi yarışması oyunu birbirine benzediğinden insanlar tam sıkılmaya başlamıştı ki Facebook’da bir oyunun adı duyulmaya başladı ve insanların bu sıkıntısını aldı. Oyunun ismi “Bil ve Fethet ” yaratıcılığı ve orijinalliği hat safhada olan bu oyun diğer bilgi yarışması oyunlarından çok farklı.

Android dünyasındaki Türkler denilince  akla ilk gelen isimlerden bir tanesi olan Semerday Doğan imzası taşıyan oyunun Android versiyonunu da Facebook versiyonu gibi seveceğinize eminiz.

Bil ve Fethet
Bil ve Fethet Oyunu

Oyunun temel oynanış şeklinden bahsetmek gerekirse; Fethetmek istediğiniz ülkelere akınlar düzenliyorsunuz. Ancak ülkeyi savaş ile ele geçirmek yerine daha barışçıl yol olan bilgi yarışması ile ele geçirmeye çalışmıyorsunuz. Eğer soruyu bilirseniz ülke sizin oluyor ancak bilemezseniz fethedemiyorsunuz.

Bunun yanında bu tarz oyunlarda sürekli aynı soruların çıkması gibi durumlarla karşılaşmış olan siz değerli okuyucularımızın hep aynı sorular mı var dediğini duyar gibiyiz. Hayır, çoğunlukla tarih ve genel kültür sorularının olduğu oyuna sürekli güncellemeler yapılıyor ve yeni yeni sorular ekleniyor.

Oyun androidlerin 2.1 versiyon ve üzeri için yazılmış ve oyun severleri Google Play’da bekliyor. Oyunun bir diğer güzel yanı ise kendi kendini güncellemesi sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak güncelliyor.

Yorum Alanı

avatar
  Abone ol  
Bildir